KAYMAKAMLIĞIMIZ İLE ASTRANOVA TARIM ORTAKLI SOSYAL SORUMLULUK PROJESİ
 
 
        Kaymakamlığımız ile Astranova Tarım ortaklı "Bir İyilik de Sen Yap" projesiyle toplanan kitaplar ihtiyaç sahibi okullara ulaştırılarak okulların bünyesinde kütüphaneler oluşturulmaya başlandı.
 
         İlçemizde 10 okulda, kitap okumayı sevdirmek, okuma alışkanlığı yaygınlaştırmak ve ihtiyacı olan herkesin eşit şartlarda kitaba kavuşmalarını sağlamak amacıyla Kaymakamlığımız ile Astranova Tarım tarafından " Bir İyilik de Sen Yap" kitap bağışlama kampanyası başlatıldı. 
 
 
         Bu kapsamda 19.10.2018 tarihinde Fahri Kirt Ortaokulunda kumbaralardan toplanan kitaplardan oluşturulan kütüphanenin açılışı yapıldı. Açılışa İlçe Kaymakamımız Bekir Sıtkı DAĞ, Niğde Milletvekili Yavuz ERGUN, Bor Belediye Başkanı Sıtkı ERAT, Adalet ve Kalkınma Partisi İlçe Başkanı Mustafa ALTUNBAŞ, İlçe Milli Eğitim Müdürü Celalettin ÖZÜDOĞRU, Astranova Tarım Genel Müdürü Derya ÖZCAN, okul yöneticileri ve öğrenciler katıldı.
 
 
            Kitap kumbarası oluşturularak şehrin farklı lokasyonlarına yerleştirildi. Vatandaşlar okumuş oldukları kitapları, okul kütüphanelerine katkı sağlamak ve kitap ihtiyacı olan okullara göndermek üzere kumbaraya atıyor. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından oluşturulan komisyon ise kumbaraya atılan kitapları tasnif edip tutanak altına alarak belirlenen okullara gönderiyor. Toplanan kitaplardan 5.000 adedi okullara teslim edildi.