SODES PROJESİ TANITIM TOPLANTISI YAPILDI. 20/12/2017
 
 
       Kalkınma Bakanlığı tarafından finansmanı,  Niğde Valiliği tarafından koordinasyonu sağlanan ve Bor İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Atatürk Ortaokulu tarafından yürütülen “Spor Sanat ve Kültürle Daha Mutlu Çocuklar, Daha Güzel Yarınlar” isimli SODES proje tanıtım toplantısı 20/12/2017 tarihinde Bor Atatürk Ortaokulu çok amaçlı salonunda yapıldı.
 
         Tanıtım toplantısına İlçe Kaymakamımız Bekir Sıtkı DAĞ, Belediye Başkanı Sıtkı ERAT, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ahmet Sinan ECER, İlçe Emniyet Müdürü Adil ÖZTIRAK, İlçe Milli Eğitim Müdürü Celalettin ÖZÜDOĞRU, Malmüdürü Musa KAYA ve davetliler katıldı. Toplantıda Proje yürütücüsü İlçe Milli Eğitim Müdürü Celalettin ÖZÜDOĞRU  açılış konuşmasını yaptı. Proje koordinatörü Tamer BENLİ projenin detaylı  tanıtımını yaptı. İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ahmet Sinan ECER projeyle ilgili görüşlerini belirtip bu tür projelerin İlçemizde yaygınlaşması için çalışmalar yapılmasını temenni etti.
 
        İlçe Kaymakamımız Bekir Sıtkı DAĞ bu tür projelerin öneminden bahsederek zaman zaman akademik eğitimin daha ön plana çıktığını, bu tür projelerle sanatsal ve kültürel faaliyetlerin öneminin artacağını, iyi insan yetiştirmek için spor ve sanatla ilgili faaliyetlerin olması gerektiğini belirtti. Projede emeği geçenlere teşekkür ederek konuşmasına son verdi.
 
       Proje kapsamında 9- 15 yaş aralığındaki dezavantajlı öğrencilere yönelik kültürel ve sanatsal kurslar ocak ayı itibarı ile sportif kurslar ise yaz tatili döneminde Atatürk Ortaokulu bünyesinde açılacaktır.