BOR' DA 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİNİ ANMA, DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ KAPSAMINDA ÇEŞİTLİ ETKİNLİKLER DÜZENLENDİ.
 
 
   15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamında ilçemizde çeşitli etkinlikler düzenlendi. Etkinlik kapsamında Kaymakamımız Sayın Bekir Sıtkı DAĞ, Kurum amirleri 15 Temmuz  Şehidi Ramazan KONUŞ’ un ailesinin ziyaretinin ardından şehit ailelerimizle ilçemizde bulunan şehitlik ziyaret edilerek aziz şehitlerimizin ruhlarına dualar okundu. Şehitlik ziyaretlerinin akabinde Valimiz Sayın Yılmaz Şimşek’ in katılımıyla Çukurkuyu Şehitliği yanında Ankara Büyükşehir Belediyesi katkılarıyla yaptırılan mescidin açılışı gerçekleştirildi.
Saat 20.00’ da Eski Hükümet Meydanında toplanılarak Bor Kayabaşı Parkına yürüyüş gerçekleştirildi. Tören alanında Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan programda Bor Belediye Başkanı Sıtkı ERAT ve Kaymakamımız Sayın Bekir Sıtkı DAĞ konuşma yaptılar. Aziz Şehitlerimizin Ruhu için Kuran-ı Kerim Tilaveti okundu. Program konser ve şiir dinletileri ile devam etti.
Etkinliklere İlçe Kaymakamımız Bekir Sıtkı DAĞ , Garnizon Komutanı Mustafa KAPLAN, İlçe Belediye Başkanı Sıtkı ERAT, Cumhuriyet Başsavcısı Hikmet SALMAN ve diğer kurum amirleri katıldılar.