Büyük önder Atatürk'ün çocuklara armağanı olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile TBMM'nin 99.Yaşı tüm Yurtta olduğu gibi Bor’da da büyük bir coşkuyla kutlandı.
  

        Kutlama programı Bor Kayabaşı Parkta gerçekleştirildi. Kutlama programına Kaymakamımız Bekir Sıtkı DAĞ, Garnizon Komutanı İkmal  Alb. Sinan ŞENTÜRK, Bor Belediye Başkanı Serkan BARAN, kamu kurum amirleri, sivil toplum kuruluşları ve vatandaşlar katıldı.

       

        İlçe Kaymakamımız Bekir Sıtkı DAĞ ve beraberindeki heyet İlçe Devlet Hastanesi Çocuk Polikliniğinde hasta yatan çocuklara hediyeler verdiler ve bayramlarını kutladılar.

 

        23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla sembolik olarak yapılan devir teslim töreni 24.04.2019 tarihinde gerçekleşti. Kutlamalar kapsamında İlçe Kaymakamımız Bekir Sıtkı DAĞ koltuğunu Mehmet Güleç ilkokulu 3. sınıf öğrencisi Eylül Eslem DEMİRBİLEK'e devretti. Eylül Eslem DEMİRBİLEK tüm çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutladı. Geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklarımızın bayramını kutlayan İlçe Kaymakamımız Bekir Sıtkı DAĞ ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, başarılarının devamını diledi.